Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Drzwi w kotłowni

Blog:  aniowojtki
Data dodania: 2012-12-01
wyślij wiadomość

Ponad miesiąc temu kupiliśmy drzwi do kotłowni - przeciwpożarowe Hormann T30. Po przywiezieniu okazało się, że są wady na drzwiach oraz ościeżnicy. Po długiej procedurze reklamacyjnej dostaliśmy odpowiedź od producenta, że jest to drzwi pokryte są warstwą lakieru, na którą należy nałożyć (we własnym zakresie) warstwę właściwą. Na koniec jeszcze jedna warstwa lakieru.

Zaglądam do instrukcji papierowej (którą można przeczytać dopiero po kupieniu drzwi, na stronie insternetowej nie znalazłem wersji elektroczninej) i rzeczywiście jest napisane, że drzwi są pokryte jedynie warstwą podkładową. Instrukcja wspomina o dwu dodatkowych warstwach (z czego tylko ostatnia jest ogólnodostępna).

Nie chcę wegować jakości oraz użyteczności drzwi Hormann. Chcę jedynie pokazać, że kupując drzwi T30 będziemy zmuszeni ponieść dodatkowe koszty. Czytając instrukcję można wywnioskować, że jedynie drugą warstwę lakieru (ogólnodostepnego) mogę nałożyć sam. Pierwszą dodatkową warstwę musi nałożyć jakaś bliżej nieokreślona wyspecjalizowana firma.

Pozostaje nam więc:

1. Znaleźć firmę, która nałoży dodatkowe warstwy lakieru

2. Nie nakładać dodatkowej warstwy (co dopuszcza producent) i cieszyć się z wad (patrz zdjęcia niżej).

Drzwi są wykonane solidnie, spełniają wszystkie nasze wymagania z wyjątkiem estetycznego. Więc jeśli nie masz 3 dioptri w każdym oku i nie zwracasz uwagi na szczegóły to śmiało możesz sobie je zamontować.

 

Wady na drzwiach, jest ich ok 8:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wady na ościeżnicy (w kilkunastu miejscach)

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jeśli pisałem niejasno i ktoś nie zrozumiał to napiszę krócej: wg producenta "Tak ma być". Zresztą po wycieczce po kilku sklepach okazuje się, że i tak nasze są w dobrym stanie.

Drzwi kosztowały 666

 

4Komentarze
Data dodania: 2012-12-01 18:36:23
jak z tego wychodzi nawet marka nie gwarantuje dobrego produktu...:( zastanawiam się tylko gdzie kupiliście te drzwi ? w przedstawicielstwie Hormann czy w markecie , bo sam kupowałem bramę garażową i drzwi wejściowe tej samej firmy i co do jakości szczególnie drzwi wejściowych nie mam najmniejszych zastrzeżeń co więcej są rewelacyjne pod względem użytkowania i szczelności :) ale właśnie montując drzwi gość mówił że coś ta firma rzuciła na markety i obawiam się że to może być ten produkt. No cóż nie zazdroszczę i życzę jak najmniej rozczarowań Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2012-12-01 22:16:42
Oj, dobrze, że piszecie, można zwrócić uwagę, dopytać.
odpowiedz
julka4  
Data dodania: 2012-12-06 11:16:46
To pewnie ta kwota za nie spowodowała że są w takim stanie jak widać na fotach, trochę nie ma sensu inwestować w coś co trzeba dołożyć jeszcze , dobrze wiedzieć na przyszłość
odpowiedz
Data dodania: 2012-12-06 12:26:13
Mnie zastanawia czy taki produkt możliwy jest w ogóle do sprzedania. Szukamy odpowiedniego paragrafu. Za taką niemiecką jakość to ja (tfu) dziękuję.
odpowiedz

Zdjęcia na życzenie

Blog:  aniowojtki
Data dodania: 2012-11-25
wyślij wiadomość

Na życzenie kilku osób wrzucam nowe zdjęcia:

Widok z większej odległości. Ukształtowanie terenu jest takie, że częściowo zasłania dom. Ale to jedyny sposób, by objąć całość.

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

Okna, drzwi oraz bramy garażowe idealnie pasują do siebie. Trzech różnych producentów ale kolor ten sam :). Jedynie co nie pasuje to portal wkoło drzwi wejsciowych. Jakoś tak za bardzo rzuca się w oczy.

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nawet parapety pasują do okien.

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jedynie rynny nie przypomianają orzecha:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Położenie tynku zostawiamy na wiosnę. Mamy więc czas na zamontowaine balustrad oraz wykonanie podbitki. No i jest trochę czasu na ustalenie koloru elewacji.

PS. Dla zainteresowanych. Ocieplaliśmy styropianem Termoorganika Gold 038 o grubości 15cm. W połączeniu z Ytong energo daje to współczynnnik przenikania U na poziomie 0,15 :)

 

 

 

 

2Komentarze
madic27  
Data dodania: 2013-03-12 20:09:28
widze że macie ściany 24cm a wiec uzyskaliście bardzo dobry współczynnik.pozdrawiam...
odpowiedz
Data dodania: 2013-04-27 22:29:47
Gratuluję domu w takim stanie. Nasz się dopiero wznosi:-)Pozdrawiam
odpowiedz

Drzwi wejściwe

Blog:  aniowojtki
Data dodania: 2012-09-01
wyślij wiadomość

Drzwi wejściowe męczą nas od dłuższego czasu - drewniane, metalowe , antywłąmaniowe czy może jakieś inne ...owe.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Spodobały nam się ostatecznie Gerda SX20. Cena z montażem 3300zł wydaje się niska. Dzisiaj od rana sprawdzam opinie o modelu i zaczyna mnie szlag trafiać. Generalnie wiekszośc osób pisze, że to lipa i nie warto. Znowu będziemy musieli szukać drzwi.

Z bramą garażową też są problemy. Bierzemy pod uwagę Hormana lub Normstahla, tylko nie wiemy, który model. Mam nadzieje, że wycena tej drugiej nie będzie odstraszająca.

A najtrudniejszy w wyborze jest kolor - orzech z Gerdy nie pasuje do orzecha z oknoplastu a normstahl to chyba w ogole orzecha nie ma. I bądź tu mądry.

 

7Komentarze
Data dodania: 2012-09-01 14:06:02
Trudny wybor ale w koncu trzeba bedzie go dokonac. Co do drzwi wejsciowych drewnianych ja osobiscie nie polcecam, moi rodzice maja drewniane i bardzo te drzwi 'pracuja', zima rozszerzaja sie a latem kurcza, pojawily sie szpary w miejscach laczen. Moze i ladnie takie drzwi wygladaja na poczatku ale po kilku latach urok traca. Brame wybralismy normstahl eurostyle jakdobrze pamietam jestesmy bardzo zadowoleni, kolor zloty dab pasuje nam do okien orzech w garazu. To tylko moje opinie ale moze pomoga. powodzenia
odpowiedz
Data dodania: 2012-09-01 16:52:46
witaj, muszę Cię nieco zdołować, faktycznie drzwi gerdy maja jeden minus, o którym nie zawsze sprzedający o tym mówią. Drzwi tej firmy muszą być pod dobrym zadaszeniem, żeby nie były wystawione na deszcz, czy śnieg, jak i również nie mogą być od strony intensywnie nasłonecznionej. My osobiście mamy drzwi tej firmy, są od strony zachodniej i pod zadaszenie (czysty zbieg okoliczności), poczytaj sobie jednak opinię edyskas, która po jednym sezonie opisała i pokazała na fotkach co się stało z ich drzwiami. Osobiście drugi raz bym drzwi tej firmy nie kupiła
odpowiedz
Data dodania: 2012-09-01 18:22:17
Mamy orzechowe okna profil Veka, czyli jak oknoplast i drzwi gerdy orzech jasny, a bramę novoferm ciemny dąb i wszystko pasuje. Brama najprostsza normstahla z automatem 2 stanowiska 8tys. , a nasza 6500.
odpowiedz
Data dodania: 2012-09-02 10:01:38
naszeranczo dziekuję za opinie. Dobrze wiedzieć, że uda się dopasować kolor. szyszunia28 dzieki za utwierdzenie by nie kupować. Myślę, że nie warto ryzykować. PS. Mieliśmy podobnie „jak Ci się spieszy to jedź po polach, ja wiozę szklane drzwi i nie będę zapi****ł po tych dziurach” poliklet - przeglądając blog widzę, że jeszcze czeka nas dobieranie kolorów parapetu.
odpowiedz
Data dodania: 2012-09-02 22:47:13
Zależy jaki wybierzecie, nasze pasują idealnie... http://www.nawroplast.pl/
odpowiedz
Data dodania: 2012-11-23 16:09:53
re..
Wiesz, tynk będziemy kłaść na wiosnę..teraz tylko w kleju..więc jeszcze mam czas na zastanowienie..ale na pewno coś pastelowego :) Co do styro..to nie mam pojęcia ile poszło..bo braliśmy ze sporego składu taty :P później on sobie pomierzy .. ps..co do drzwi to kompletnie nie podobają mi się metalowe. na żywo wyglądają tak sztucznie..my mamy drewniane w orzechu, ale cięzko kolor dobrać ..nasze też tak się nie współgrają z oknami..
odpowiedz
Data dodania: 2012-11-23 16:14:19
ps
co do wpisu szyszuni..to odnosi się do wszystkich drzwi..i dla drewnianych i dla metalowych czy jakichkolwiek , żeby uwzględniono ewentualną reklamację musi byc zadaszenie długości otwartego skrzydła.. Czyli jak otworzysz drzwi to całe skrzydło ma być pod dachem..niestety nasz domek ma takie mini zadaszenie i nie wiem , coś będzie trzeba kombinować..może pleksa..hmm..
odpowiedz

Jeszcze żyjemy

Blog:  aniowojtki
Data dodania: 2012-09-01
wyślij wiadomość

Dawno nas nie było na blogu, jakoś tak coraz mniej czasu i sił. Budowa poszła do przodu: dach jest skończony, nic nie przecieka, nie odlatuje, nie trzeszczy. Podczas upałów potwierdziło się, że deskowanie i dachówka ceramiczna pomagają utrzymać niższą temperaturę. Podczas największych upałów temperatura na stryszku była znośna i nie było konieczne picie baniaka wody na minutę, by uzupełnić płyny.

Mamy już instalację CWU, CO w trakcie, elektryczną. Prąd też płynie własny (14 miesięcy czekania) więc nie będziemy musieli męczyć sąsiada. Wykonawca zobowiązał się w ciągu miesiąca podłączyć gaz - instalacja od ogrodzenia do domu już gotowa.

Po wielkich bólach z oczyszczalnią (burdel w składzie BURDOwlanym) udało się ją zamontować i bąbelki z radością latają po komorach (Bioekocent 3300).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dzisiaj rozkładamy styropian na podłodze. Ktoś, gdzieś, kiedyś wspominał, że w bergamotkach nad garażem jest zimno i warto dać więcej styro. Zdecydowaliśmy, że więcej damy ... na suficie w garażu. Szkoda nam wysokości pomieszczeń nad garażem.

Równolegle zaczynamy sami układać rurki od ogrzewania podłogowego. Dlaczego sami? Po pierwsze koszt ułożenia rurek oscyluje od 10 do 50zł (sama robocizna). Jeśli ktoś uważa, że dam mu zarobić 10 tyś w dwa dni to się grubo myli. Poza tym wiedza fachmanów na temat ogrzewania podłogowego powala na kolana. Specjaliści od CO i CWU to na razie najwięksi kombinatorzy, cwaniacy, krętacze bez dostatecznej wiedzy. Chyba trzeba będzie sprowadzić kogoś z drugiego końca Polski, kogoś kto będzie potrafił ogarnąć całą kotłownię i mądrze doradzi. Na razie słyszałem takie teksty od różnych wykonawców:

- 1. "Panie - trzeba założyć magnetyzer do wody, bez tego Panie nie będzie działać"

- 2. "Panie - po co magnetyzer. Zamiast tego trzeba dwa sprzęgła"

- 3. "Panie - po co dwa sprzęgła. Wystarczy jedno, tak samo jak jedna pompka."

Tu przypominam że będzie 1500mb podłogówki. Na razie żaden z wykonawców nie widział potrzeby rozdzielania podłogówki na parter i piętro - każde z osobną pompką i szafką rozdzielacza.

- 4. "Panie. Gdzieś pan widział zasobnik CWU z grzałką elektryczną? (sic!!!)"

Przypominam również, że całość będzie zasilana z pieca kondensacyjnego

blog budowlany - mojabudowa.pl

- 5. "Panie to nie będzie działać. Tu trzeba podgrzać do 70 st i obniżyć na mieszaczu do 40."

- 6. "Panie jaka pogodówka. Powiem panu, że ta elektronika to nic nie warta. To się nie sprawdza."

- 7. "Panie, ta ściana jest za mała. Tu się w ogóle zawory nie zmieszczą."

I na koniec:

- 8. "Panie, ale te ściany to tragedia. Wie pan jak ciężko robi się bruzdy w betonie komórkowym. Trzeba będzie dopłacić."

Pozdrawiam pana, który chciał mocować styropian na podłodze przy pomocy kołków, dziurawiąc tym samym izolację poziomą. 9. "Panie ta izolacja i tak nie jest potrzebna."


 


 


 

 

2Komentarze
dawid13  
Data dodania: 2012-09-01 15:04:26
Witam , zamierzam kupić identyczny piec Vaillianta vc 186 z zasobnikiem 120 za ile znaleźliście taki zestaw?
odpowiedz
Data dodania: 2012-09-02 10:03:59
ok 7 tyś pod warunkiem, że kupimy też dodatkowo rurki do ogrzewania podłogowego i szafki z rozdzielaczami. Jest to cena za zestaw ze sterownikiem (ten z ulotki reklamowej).
odpowiedz

A końca nie widać

Blog:  aniowojtki
Data dodania: 2012-07-02
wyślij wiadomość

Nic nowego nie odkryję, jak napiszę, że nasz dach jest grzecznie mówiąc skomplikowany. Słowa dekarzy ma temat dachu nie nadają się do przedstawienia na forum, które mogą czytać młodzi lub dzieci ;). Układanie dachówek idzie jak krew z nosa - nic tylko docinanie i docinanie. Jak do tego dodać jeszcze kłopoty z wyliczeniem dachówek, blach i rynien to można śmiało powiedzieć, że jest to najbardziej skomplikowany i stresujący etap budowy.

 

Niby dachówka bardzo dobra a producent poważny, ale proszę samemu ocenić:

- trójnik gąsiora przywieziony pęknięty - uszkodzenie przy pakowaniu w fabryce

- brak w ofercie trójników początkowych i końcowych

- kolejny transport dachówek skrajnych przychodzi uszkodzony - uszkodzenie przy pakowaniu w fabryce

- 3 tygodnie oczekiwania na dachówkę

Cholera jasna, tak nie powinno być przy dachówce 60zł/m2.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na szczęście w dużej mierze rekompensują to idelnie równe dachówki, bardzo wytrzymałe (dekarze nie nadążają przy wymianie wierteł). Jak się weźmie do ręki Creatona, Robena i Tondach to widać jak na dłoni, że jednak warto było.

 

Żeby ukoić swoje nerwy i nieosiągalne plany z lat młodszych wprowadzić w życie sprawiłem sobie prezent w postaci paneli fotowoltaicznych. Na razie testowo są to dwa panele o łacznej mocy 500W. Jeśli instalacja sprawdzi się zainwestujemy w panele o mocy 2kW. Mają służyć do podgrzewania wody w zasobniku. Urządzenie cenowo będzie porównywalne z kolektorami słonecznymi, ale za to prawie bezobsługowe: zadnych glikoli, rurek, pomp i niepotrzebnych instalacji. Tylko przewów elektryczny podłaczony bezpośrednio do grzałki zasobnika (24V prądu stałego). Z wstępnych wyliczeń wynika, że system zwróci się po 5 latach :).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jeśli okaże się, że podgrzewanie wody będzie nieefektywne to trzeba będzie pomyśleć o integracji paneli z wewnętrzną siecią energetyczną. Jeden wydzielony obwód ma być wspomagany przez panele. Niestety będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami akumulatora i inwertera (ok 3000zł) ale za to satysfakcja z darmowej energii będzie duża (nawet jeśli będzie to na granicy opłacalności lub grubo poza nią).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Algorytm działania jest prosty:

- jest słońce - system pracuje normalnie i zasila urządzenia 230V i ładuje akumulatory

- brak słońca - system zasila sieć wewnętzną 230V z akumulatorów

- brak słońca, brak energii w aku - system przełacza się na zasilanie z sieci.

Pozdrawiam maniaków ogniw, wiatraków i energii odnawialnej.

11Komentarze
madic27  
Data dodania: 2012-07-02 22:31:15
Nawet najlepszym wpadki sie zdarzają.tylko że mogło być bez problemów a tu niestety sie przytrafiły.Co do tych ogniw to musze wiecej na ten temat poczytac bo brzmi interesująco.Pozdrawiam:-)
odpowiedz
iwigo
Data dodania: 2012-07-09 19:09:46
55530 zł to koszt całego dachu z robocizną?
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-09 19:58:11
55530 plus ok 2000zł za drobne materiały, które po zsumowaniu wyszły sporo a nie chce nam się ich wpisywać np. Silikon do kominów, kratki wentylacyjne, styropian na jaskółki, wąż do polewania dachu itp. Jest to cena materiałów bez robocizny. Do niej należy dodać jeszcze koszt okien dachowych (w naszym wypadku 3) i wyłazu kominiarskiego.
odpowiedz
iwigo
Data dodania: 2012-07-09 22:13:17
CZYLI REASUMUJĄC ILE MYŚLICIE ,ZE WYNIESIE WAS W CAŁOŚCI DACH I WSZYTSKO CO JEST W NIM DO ZROBIENIA? :)
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-10 17:16:47
"WSZYTSKO CO JEST W NIM DO ZROBIENIA?" iwigo to jest trudne pytanie. Po pierwsze nie robimy rozrachunku ile będzie kosztować poszczególny etap bo nam to nie jest potrzebne. Po drugie co to znaczy wszystko do zrobienia: kominy i ocieplenie poddasza też, drenaż wokół domu, instalacja odgromowa? Proszę zobaczyć na "koszty budowy" tam już jest część kosztów. Pozostałe kwoty będziemy sukcesywnie dodawać. Zapowiada się, że będzie to najdroższy etap budowy.
odpowiedz
iwigo
Data dodania: 2012-07-10 18:05:29
chodziło mi o całkowity koszt połozenia dachówki razem z jej zakupem i robocizną + wieźba itp.
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-10 19:38:04
Robocizna to koszt jednego pomocnika - 1600zł oraz wyżywienie. Pozostałą część robocizny pokrywa system gospodarczy wiec można powiedzieć, że robocizna gratis:) Reszta kosztów jw.
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-13 15:42:48
A gdzie ułożycie te ogniwka na dachu? jaki jest plan? sama o ty myślałam do zasilania wentylatorka do went mech, ale jak patrze na rzut dachu...jakie to duże macie?
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-15 18:12:34
Ogniwa będą na ziemi. Na dachu nie ma na tyle miejsca, by umieścić kilka baterii koło siebie. Jeden panel o mocy 250W ma wymiary 100x160cm. Ogniwa będą dodatkowo na stelażu obrotowym, aby maksymalnie wykorzystać energię słońca.
odpowiedz
aneta77-k1
Data dodania: 2012-07-31 17:46:25
problematyczne fundamenty
Witam, Właśnie rozpoczynamy naszą przygodę z budową "Domu w Bergamotkach G2N";-)i już zaczynają się problemy, ponieważ nasza działka położona jest na stoku (podobnie jak u Państwa)Zauważyliśmy, że Państwo macie obniżony wjazd do garażu, czy to wynika z projektowania indywidualnego fundamentu czy to pomysł wykonawcy? U nas byłoby to idealne rozwiązane , bo od wjazdu do garażu fundament jest na wysokości 1,30 m? Prosimy o wsparcie ;-)
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-31 21:22:28
Obniżona jest tylko podłoga w garażu o 47cm względem oryginału. .To jest mniej więcej taka różnica poziomu terenu. Inaczej wjazd do garażu byłby zbyt stromy. Zmiana została wykonana na etapie adaptacji projektu. Należy pamiętać, że obniżenie podłogi garażu powoduje zmiany w instalacji kanalizacyjnej. No i najważniejszy minus: wyższa (a przez to droższa) brama garażowa.
odpowiedz
aniowojtki
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 69235
Komentarzy: 134
Obserwują: 61
On-line: 9
Wpisów: 34 Galeria zdjęć: 89
Projekt DOM W BERGAMOTKACH G2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Bergamotkowo
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2014 lipiec
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 marzec
2012 grudzień
2012 listopad
2012 wrzesień
2012 lipiec
2012 czerwiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik